Když se rozhodnete žádat o nebankovní hypotéku, měli byste mít jasno o podmínkách, které musíte splnit, abyste na tento typ půjčky dosáhli. Pokud jde právě o nebankovní hypotéky, tak jsou jejich podmínky poměrně snadné a přehledné, protože jsou pro všechny typy nebankovních hypoték prakticky stejné. A pokud jde o bankovní půjčky, tak se podmínky nebankovních hypoték nejvíce ze všeho podobají právě americké hypotéce. A ta je proslulá tím, že žadatele zatěžuje naprosto minimálně. A u nebankovních půjček platí to samé.
Stačí, když si zapamatujete dvě hlavní věci, které je potřeba naplnit, abyste je mohli získat.
To, co vás jistě napadne samo, je podmínka, že musíte vydělávat dost peněz na to, abyste takovou půjčku dokázali splatit. Vlastně je to naprosto přirozené, vždyť nikdo by neměl žádat o půjčku, kterou si nemůže dovolit. Problém může být snad jen v tom, že mnoho lidí si neumí své příjmy a splátky dobře spočítat, takže je na místě, aby jejich výpočet či předpoklad ověřil ještě někdo další. Proto platí, že ať už požádáte o libovolný typ úvěru, tak vždy budete muset prokázat výši svých příjmů, na jejichž základě věřitel zjistí, zda budete schopni požadovaný úvěr splácet. Nicméně pravidelný příjem neznamená pouze plat, počítá se i jiný typ příjmů, třeba v podobě příjmů z pronájmu anebo ze sociálních dávek.
Druhá podmínka slouží opět jako záruka, že svým závazkům dostojíte. Za úvěr se totiž musíte zaručit vhodnou nemovitostí. A vhodná nemovitost je každá nemovitost, jejíž aktuální tržní hodnota odpovídá výši úvěru, o jaký máte zájem. Přesně řečeno, můžete získat peníze až do výše sedmdesáti procent aktuální odhadní hodnoty zvolené nemovitosti. Nikdo vás nebude omezovat v tom, co si vyberete, můžete získat i hypotéku na družstevní byt, důležitá je opravdu jen hodnota takového majetku.
A co když nemáte dostatečné příjmy anebo nevlastníte žádnou nemovitost? V tom případě vám nezbývá, než si sehnat ochotného spoludlužníka anebo vstřícného spoluručitele.