Americký profesor Georg L. Blackburn z Harvard Medical School zkoumal lidský organismus a přišel na to, jak se v něm spalují uložené tuky. Což bylo velkým přínosem pro vznik takzvané ketonové diety. Známe ji také pod označením bílkovinová nebo také cyklická ketogenní dieta.
- Běžné redukční diety snižují až čtyřicet procent hmotnosti ze svalů.
- Ve chvíli, kdy dieta končí, nastává návrat kilogramů, které jsou obohacené ještě o některé další.
- Prostě známý a jistě velice nevítaný jo-jo efekt.
- Metabolismus není schopen se vypořádat se stejným množstvím energie, která mu byla dodávána před dietou.
Tento problém lze řešit navozením stavu, který je označován jako ketóza.Na jejím základě je vytvořena dieta, která probíhá na úkor tukových a nikoliv svalových zásob.
Tuk vám dá své sbohem
Ačkoliv slovo ketóza zní poněkud cize, není potřeba se ho obávat. Je to přirozený biologický stav, který nastává, pokud tělo přijímá dostatečné množství bílkovin a zároveň jsou mu sníženy dodávky tuků a sacharidů. Ve zmíněné ketóze se pak začnou tvořit ketolátky, vznikající štěpením tukových tkání. Plnohodnotně nahrazují sacharidy, tedy primární zdroj energie lidského organismu. TÍM PÁDEM DOCHÁZÍ K ÚBYTKU PODKOŽNÍHO I ÚTROBNÍHO TUKU.
- Útrobní neboli viscerální tuk je pro naše vnitřní orgány velkou zátěží, neboť je obklopuje a ztěžuje jim jejich funkci.
Zároveň se snižuje hodnota cholesterolu. Tělo také produkuje méně hormonu inzulínu, který vyvolává onu známou chuť na sladké. Obavy z přílivu špatné nálady, díky nedostatku cukru, se rozhodně neobávejte. Budete naopak ve skvělé formě i náladě. Vaše tělo se také zbaví všech nežádoucích látek, které ho zatěžují. Přípravu jídel ale nechte specializované firmě, která vám dá záruku perfektního výsledku. Připravovat pokrmy z běžných potravin se totiž nedoporučuje.