MAURUS 441 Sport

Maurus 441  je desetiletý hřebec s trvalým uchovněním na základě schváleného potomstva. V roce 2009 se stal šampionem centrálního svodu hřebců a v roce 2011 se stal vítězem soutěže KFPS/VFH (Holandský fríský šampionát)...


Hřebec má celkem 662 narozených potomků. Z hodnocených klisen má 34% Ster a z toho 1 klisnu s titulem Kroon. Mateřská linie má několik predikátů Preferent (Stb Ster, Stb Ster Pref*6, Stb Pref,).

 

Maurus  je nádherný hřebec, vystihující typický vzhled tohoto plemene. Jedná se o hřebce vyššího vzrůstu (1,67m). Jeho krok vykazuje dostatečnou délku i impulsivnost. Obzvláště dobře komisaři hodnotili jeho prodloužený klus, kde zadní nohy podkládal daleko pod tělo a přední nohy dosahovali daleko dopředu s velmi vysokou akcí. Díky této práci předních nohou a dostatečné síle zádě Maurus velmi vyniká v zápřahu, ale jeho součastné výsledky ukazují  i na velmi dobré sportovní předpoklady.

 

Hřebec má dobré celkové hodnocení konstitučního rámce (106), k němuž mu pomohlo dobré hodnocení šikmé lopatky (108) a vzpřímené linie trupu (107).  Nadprůměrné hodnocení získal za délku krku (109) a jeho nasazení (108). Přestože získal hřebec nižší hodnocení za stavbu předních i zadních končetin a menší kopyta, získal nadprůměrné hodnocení za kvalitu pevných suchých končetin (110) a délku spěnek (106). Hřebec má menší kopyta (92), krátkou záď (97) a kratší délku kroku (98).  Celkové hodnocení hřebce je 104.

 

VÍCE INFO: zde              RODOKMEN: zde

 

Maurus Maurus441

MAURUS_EREKLASSE_REGIONAAL_ZUID

 

 


 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele