Seminář s holandským drezurním trenérem S. Minkemou

CAFK (Česká asociace fríských koní) vás co nejsrdečněji zve na dvoudenní vzdělávací seminář na téma:

 

Příprava fríského koně na výkonnostní zkoušky IBOP a základy zapřahání


Dne: 20. – 21. května 2017                      Místo konání: JŠ Equus Kinsky, Hradištko u Sadské

 

CAFK  pro Vás připravila dvoudenní seminář, který bude letos zaměřený jak na přípravu fríských koní k výkonnostním zkouškám (IBOP), tak na základy zapřahání...

 

hearke2

Foto: Karin Sevink

 

Co je to IBOP test a co je jeho hlavní myšlenkou?

 

V první řadě musíme podotknout že IBOP test není drezurní úloha a nemělo by se k němu takto přistupovat. IBOP test je zkouška vhodnosti daného koně ke sportovním účelům.  Příprava koně k IBOP testu je specifická a individuální. Každý kůň je jiný, a proto i trénink koně k IBOP testu je nutné tomuto přizpůsobit. V posledních letech jsme bohužel zaznamenali ataky ze strany komisařů a to převážně na téma jezdci. Hlavní výtkou komisařů bylo přílišné ježdění koně rukama a s tím související nedostatečná lehkost. Koně příliš používali přední část a málo zapojovali záď.


Jelikož bychom rádi poskytli dostatečné množství informací a případně pomohli našim jezdcům a chovatelům zlepšit jejich výkony, oslovili jsme  známého drezurního jezdce a trenéra pana Sybrena Minkemu. Pan Minkema naše pozvání přijal a abychom zvládli více účastníků semináře, pomát mu bude jeho partnerka Jolanda Schreuder, taktéž známá holandská drezurní jezdkyně.

 

Pan Minkema pracuje s frískými koňmi již mnoho let. Je to nejen výborný drezurní jezdec, jezdící koně na úrovní Grand Prix,  ale připravuje i hřebce  na 70 denní test.

Pracuje s koňmi také v zápřahu, kde patří mezi jednoho z nejlepších. Vzhledem k tomu, že začíná narůstat zájem  o využití fríských koní nejen pod sedlem, ale i v zápřahu, povíme si a ukážeme, jak vlastně na to.

 

Na tomto semináři si tedy přijdou na své jak jezdci, tak zájemci o zápřah. Povíme si i něco málo o standardu fríského plemene a základy o tom, jak vlastně připravit fríského koně na svod. Dozvíte se informace ohledně krmných dávek a celkového managementu koně, který má velký vliv na konečné výsledky a úspěchy vašich fríských koní. A v neposlední řadě vám pan Minkema může posoudit a poradit ohledně pasování sedel, jelikož dobře padnoucí sedlo je základ.

 

Přihlášku naleznete ZDE

 

Doufáme, že tento seminář bude pro Vás velkým přínosem a těšíme se na Vaši účast.

 

Výbor CAFK 

 

Aktualizováno Úterý, 09 Květen 2017 13:27
 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele