Seminář s holandským drezurním trenérem - 4.- 5.6. 2016

 CSFHO Vás co nejsrdečněji zve na vzdělávací seminář: Příprava fríského koně na svod a IBOP test.

 

Dne: 4. – 5. června 2016

Místo a čas konání: areál JŠ Equus Kinsky, Hradištko u Sadské

 

Seminář bude zaměřený převážně na IBOP test a přípravu koně na svod.  Co je to IBOP test ? A co je jeho hlavní myšlenkou...?

 

minkema riding

Foto: Johanna Faber

 

V první řadě musíme podotknout, že IBOP test není drezurní úloha a nemělo by se k němu takto přistupovat. IBOP test je zkouška vhodnosti daného koně ke sportovním účelům. Příprava koně k IBOP tesu je specifická a individuální. Každý kůň je jiný, a proto i trénink koně k IBOP testu je nutné tomuto přizpůsobit.   

 

V posledních letech jsme bohužel zaznamenali ataky ze strany komisařů a to převážně na téma jezdci. Hlavní výtkou komisařů bylo přílišné ježdění koně rukama a s tím související nedostatečná lehkost. Koně příliš používali přední část a málo zapojovali záď.

 

Jelikož bychom rádi poskytli dostatečné množství informací a případně pomohli našim jezdcům a chovatelům zlepšit jejich výkony, oslovili jsme  známého drezurního jezdce a trenéra pana Sybrena Minkemu. Pan Minkema naše pozvání přijal a abychom zvládli více účastníků semináře, pomát mu bude jeho partnerka Jolanda Schreuder, taktéž známá holandská drezurní jezdkyně. Po včasné domluvě je možná i individuální tréninková lekce.

 

Pan Minkema pracuje s frískými koňmi již mnoho let. Je to nejen výborný drezurní jezdec, jezdící koně na úrovni Grand Prix, mladé koně, ale připravuje i hřebce  na 70 denní test. Pracuje s koňmi i v  zápřahu, kde také exceluje. Pan Minkema je bývalý komisař KFPS. Vlastní obchod s jezdeckými potřebami, který má licenci k prodeji a pasování sedel anglického výrobce  "Fryso". Pan Minkema je odborníkem na fríské koně a to v každém úhlu pohledu.

 

Na tomto semináři se bude pan Minkem věnovat jezdcům a jejich koním jak pod sedlem, tak jim také ukáže, jak jejich koně správně trénovat, aby byli v co nejlepší kondici jak na svod, tak samozřejmě na zkoušku IBOP. V teoretické části semináře se bude zabývat i krmnou dávkou a celkovým managementem koně. A v neposlední řadě může posoudit a poradit ohledně pasování sedel, jelikož dobře padnoucí sedlo je základ.

 

Doufáme že tento seminář bude pro Vás velkým přínosem a těšíme se na Vaši účast.

 

Výbor CSFHO 

 

 

Přihlášku naleznete ZDE

 

 

minkema zprah

Foto: Karin Sevink

Aktualizováno Středa, 11 Květen 2016 19:22
 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele