SVOD FRÍSKÝCH KONÍ - 26.9. 2015 Hradištko u Sadské

Vážení chovatelé, majitelé a milovníci fríských koní,

 

Tímto bychom Vás rádi všechny srdečně pozvali na další oficiální svod fríských koní, který pro Vás již desátým rokem CSFHO pořádá. Jedná se o závěrečnou a zároveň vrcholnou akci letošního roku a také o nejdůležitější akci pro chovatele a majitele fríských koní...

 

Svod se bude již tradičně konat v nádherném areálu JŠ Equus Kinsky v Hradištku u Sadské. Přijďte se 26.9. 2015 podívat a podpořit krásné černé perly. K vidění budou koně všech věkových kategorií, a to jak klisny, tak hřebci.

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o jubilejní 10. ročník, připravujeme pro Vás v rámci svodu i odpolední show, ve které se Vám představí krásní fríští hřebci pod sedlem i v zápřeži, ale nejen to. Kromě fríských koní, kteří v programu vystoupí, uvidíte i  jiná plemena s neméně zajímavým programem.  Tato show proběhne během obědové pauzy a bude trvat přibližně dvě hodiny.

 

Pro návštěvníky je zajištěno občerstvení, pro děti malé dětské hřiště, skákací hrad, trampolína a kolotoč tažený poníky. Budete mít také možnost se svézt v krásném kočáře, taženým frískými hřebci, nebo se povozit přímo na hřbetech černých perel.

 

Proto neváhejte a poznačte si do Vašeho kalendáře tento datum! –  26.9. 2015 od 9:00, Hradištko u Sadské


 

                                             DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO UČASTNÍKY SVODU

 

Členství

Podmínkou účasti na svodu je platné členství v KFPS.

 

Přihlášky

Přihlášku na svod a na výkonnostní zkoušky naleznete na konci tohoto článku. Vyplněnou přihlášku, prosím, zašlete emailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo poštou na korespondenční adresu CSFHO. Uzávěrka přihlášek je 1.9. 2015. Po uzávěrce se jména účastníků odesílají do KFPS, proto nebude již možné se po odeslání dohlásit. Společně s přihláškou, prosím, pošlete i kopii rodokmenu koně.

 

Výkonnostní zkoušky  - IBOP/FPMDA

Již tradičně jsou součástí svodu i výkonnostní zkoušky pro fríské koně.

 

POZOR!

Vzhledem k odpolednímu programu, který nám v sobotu ubere pár hodin času,  jsme tyto zkoušky přesunuli již na pátek 25.9.  2015 od 17:00 hodin. Pokud se tedy chystáte se svým koněm absolvovat tyto výkonnostní zkoušky, je zapotřebí přijet již v pátek, a to v dostatečném předstihu. 

V případě, že si budete chtít koně v sobotu nechat i posoudit, kůň bude mít alespoň dostatek času si odpočinout, tudíž bude v sobotu  plně připraven na předvedení na ruce před komisaři.

 

Poplatky za svodné a posouzení koně

Cenu za svodné a případné storno podmínky naleznete v přihlášce. Svodné je nutné uhradit před konáním svodu. Neuhrazené svodné je důvodem k vyřazení z účasti na svodu.

Poplatky za posouzení koně komisaři a následné změny v rodokmenu nejsou součástí poplatku za svodné. Poplatky za posouzení jsou účtovány zvlášť, a to až po svodu, kdy nám KFPS následně vystaví fakturu. Výši poplatků za posouzení koně a změny v rodokmenu naleznete v aktuálním ceníku v sekci „Ke stažení – Ceník“.

 

Veterinární podmínky

Přesné veterinární podmínky obdrží každý přihlášený účastník po odeslání přihlášky. Jen bychom předem rádi připomněli, že od začátku června platí nová pravidla vydaná Státní vet. správou ohledně vyšetření krve na infekční anemii, které dle nových pravidel nesmí být starší 6 měsíců. Potvrzení o negativním výsledku musí být zapsané Vašim vet. lékařem do průkazu koně, nikoli na samostatném listu z laboratoře! Koně bez platného vyšetření se nebudou moci svodu zúčastnit.

 

Nezapomeňte si sebou vzít očkovací průkaz koně (PAARDENPASPOORT) a rodokmen Vašeho koně (zalaminovaný dokument).


Pojištění

CSFHO o.s. zajistila pojištění svodu proti způsobeným škodám. Důrazně však doporučujeme koně na svod připojistit.


Exteriérová úprava  koně

Kůň by měl být vykoupaný, vyčesaný a mít upravená kopyta. Dbejte na dobrou kondici Vašeho koně. To platí i pro matku hříběte! Dle holandských standardů je samozřejmostí úprava oholením. Holí se spodní část hlavy a končetiny. Od roku 2014 platí nová směrnice KFPS, týkající se zákazu holení chlupů uvnitř uší a hmatových vousků (kolem tlamy). Holení koní bude na svodu k dispozici za 200 Kč/kůň.

 

Předvedení koně

Koně si na svodu může majitel předvést sám, nicméně velmi doporučujeme si domluvit předvedení profesionálním holandským vodičem. Vodiče pro Vás zajišťuje CSFHO. Pokud tedy budete mít o vodiče zájem, zaškrtněte tuto možnost v přihlášce. Cena za předvedení vodičem je uvedena v přihlášce.

Předváděcí ohlávka nebo uzdečka musí být čistá, ideálně bílá bez nánosníku. Černá uzdečka není zakázaná, ale může zkreslit tvar hlavy koně. Koně tříletí a starší se předvádějí na jednoduchém olivovém udidle nebo rovném předváděcím, hříbata a roční koně na ohlávce. Ohlávku volte opět čistou a ideálně bílou nebo černou koženou. Vodítko by mělo být kožené či látkové s řetízkem, černé nebo bílé, dle barvy uzdečky nebo ohlávky. Bílé předváděcí ohlávky a uzdečky je možné zakoupit přes CSFHO.

 

Tříleté a starší koně se doporučují okovat na všechny čtyři končetiny. Pokud máte koně normálně bosého, okovejte ho alespoň 2 – 3 týdny před svodem, aby si na podkovy zvykl. Pozor! Je zakázáno použití ortopedických podkov.

 

Ustájení

Ustájení je zajištěno v pevných venkovních boxech, sláma a seno bude v místě zajištěno, vědra na vodu a krmivo si vezměte s sebou. Cena za box je uvedena v přihlášce. Pro případ špatného počasí vezměte koním do boxů raději i deky.

 

Raut pro členy a účastníky svodu

Pro členy CSFHO a sponzory je na pátek večer připraven raut, který začne přihbližně v 19:00.

 

 

Přihlášku na svod naleznete: ZDE

 

Přihlášku na výkonnostní zkoušky naleznete: ZDE

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte, prosím, výbor CSFHO na emailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo na kterémkoliv z telefonních čísel, která také naleznete na webových stránkách CSFHO v sekci „Kontakty“.

 

 

Těšíme se Vás!

Výbor CSFHO

 

ibop2014  sampion2014

 

svod2014finale

 

Foto: Katka Kollárová

 

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 23 Červenec 2015 09:20
 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele