Úchvatná show "Noc černých perel"...

První květnový víkend se v německém Neustadtu sešli členové velmi známé německé jezdecké skupiny Ostsee-Quadrille. Tato skvělá formace složená z úžasných jezdců a krásných koní, jejíž duší je Nicole Walper, má mnohaletou historii. Skládá se z nadšenců, kteří věnují tomuto seskupení opravdu hodně. Jezdci pocházení z mnoha různých oblastí Německa a dnes už i České republiky...!


Složitým, ale neuvěřitelně propracovaných choreografiím a jejich nácviku s koňmi i bez koní věnují jednak svůj volný čas a také mnoho energie. Ambiciózní jezdci se spoustou zkušeností, se smyslem pro humor, pro preciznost, kteří mají chuť předvádět své jezdecké umění, dělat show pro nadšené publikum a užívat si společných chvil. Jedním z jejich vystoupení byl letos 13. ročník show s názvem „Noc černých perel“ a to v rámci festivalu „ SALTARELLO – das Festival der Pferde“.


Tento 13. ročník byl ale něčím vyjímečný … Mezi perlami zazářila v programu i jedna vám jistě velmi známá, česká perla a tou je fríský hřebec Pieter van Diphoorn, kterého k tak skvělému úspěchu dovedl kdo jiný, než jeho hrdá majitelka Vendulka Šponarová.  Pietera a jejich společná vystoupení na mnoha akcích po naší republice lze jen těžko přehlédnout, tudíž se není čemu divit, že právě Ostsee-Quadrille oslovili Vendulku se zájmem o spolupráci. Je to opravdu úžasný úspěch a Vendulka s Pietrem se tedy jako první Češi stali členy této skupiny.

 

Se stejným nadšením jako němečtí jezdci se vrhli na trénink a přípravy a spolupráce je na světě! Pieter van Diphoorn  se svou chutí se předvádět,  „zapadl“ do fríské grupy, troufnu si říct, že dokonce malinko vyčníval. A to právě jeho smyslem pro rytmus, jeho projevem, lehkostí pohybu …. Doslova si užíval ovace německého publika, ve světlech reflektorů zářil jako opravdová hvězda a jeho vystoupení sklidilo velký potlesk. Vendulka dostala hodně prostoru, v úvodní části programu se společně představili při práci na lonžích, prodloužený klus, či pasáž nebo piafa v jejich provedení v oranžových barvách opravdu stály za poklonu. Vrcholem celého programu byla čtverylka dvaceti fríských koní. Neuvěřitelná podívaná!!! Vznešené kostýmy, elegance, maximální soustředěnost jezdců i koní a poutavá choreografie. Lidé (tedy alespoň naše malá, česká výprava) ani nedýchali, když šli všichni hřebci a valaši v jedné linii, nebo když se proplétali v rytmu krásné hudby. Byla to opravdu magické. Vrchol celého dění a zasloužený aplaus.

 

Potlesk však neutichl ani při dalších číslech, žluté jezdecké sulky s frískými koňmi, vystoupení v duchu Čená a Bílá, žhavé rytmy samby s doprovodem úžasné skupiny bubeníků, elegantní dáma s balónky, či závěrečná show s ohni, kde opět Pieter s Vendulkou zazářili tentokrát ve stříbrném provedení.  Pietra za hranice doprovodil jeho kamarád, fríský hřebec Harold, který byl stvořen jako reprezentant akce Koně pro Kapku naděje. Harold měl tedy tu čest se také blýsknout ve světlech reflektorů a užít si pár minut slávy. Publikum se bavilo, Haroldovi vystoupení opravdu sedlo… Program byl opravdu bohatý, publikum nadšené.

 

Členem skupiny Ostsee-Quadrille je ale i další, velmi známá česká osobnost jezdeckého světa a tím je fotograf a publicista, pan Dalibor Gregor. Jejich spolupráce trvá již léta a pan Gregor je dokonce oficiálním fotografem, doprovází tuto formaci na jejich vystoupeních a díky jeho tvorbě i vám teď přinášíme krásnou fotodokumentaci.

 

Pieter van Diphoor a Vendulka Šponarová si zaslouží poděkování, věnovali této krásné akci opravdu moc, přípravy, cesta, svůj čas a kousek sebe…  Jsme pyšní na to, jak krásně nás reprezentovali a za tento chovatelský a jezdecký úspěch má Vendulka a Pieter naší velkou poklonu a obdiv!

 

Jen tak dál! 

 

 

Text: Pavlína Vacátková

Foto: Dalibor Gregor

 

foto 1 gregor   foto 2 gregor

 

foto 3 gregor  foto 12 gregor

 

foto 10 gregor  foto 4 gregor

 

foto 5 gregor

 

foto 11 gregor

 

foto 6 gregor

 

foto 7 gregor

 

foto 8 gregor

 

foto 9 gregor

 

 

 

 

 

 

Aktualizováno Pondělí, 25 Květen 2015 12:48
 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele