NOVĚ - Registrace hříbat on-line

KFPS v poslední době výrazně zainvestovala do automatizace evidence koní, a to hlavně ze tří důvodů...


1) poskytnout členům dostatek informací (poradenství při výběru vhodného hřebce, či dalších otázek týkající se chovu) 

2) zvýšit efektivitu  administrativy jak KFPS, tak i organizací, které KFPS zastupují v různých zemích
3) zajistit efektivní administrativu koní pro členy KFPS

Pro tento účel  vytvořila KFPS sekci  „My KFPS“ („Mé KFPS“). "My KFPS" je nástroj pro všechny členy KFPS, který umožňuje práci s databází KFPS a kde si členové KFPS mohou spravovat administrativu všech svých zaregistrovaných koní. Do provozu se také zavedla nová služba, která je součástí sekce "My KFPS". Členové mají nyní  možnost zaregistrovat si nově narozené hříbě sami, přímo na svém počítači, a to během pár vteřin. Již tedy není zapotřebí vyplňovat papírové formuláře, které bylo nutno posílat do KFPS. Mnoho členů z celého světa už tuto službu využívá, proto se KFPS rozhodla, že papírové formuláře již zasílat nebude a registrace budou probíhat pouze on-line.


A jak to tedy funguje? Do sekce "My KFPS" je možné se přihlásit na internetových stránkách KFPS. Je k tomu potřeba přihlašovací kód, který vydává na požádání pouze KFPS. Na vydání kódu mají nárok jen členové KFPS. V případě, že jste členy CSFHO, můžete kontaktovat Výbor CSFHO a on pro Vás tento kód od KFPS vyžádá.

 

Po přihlášení do systému si mohou členové  v nabídce kliknout na „My Horse“ (Můj kůň). "My Horse" obsahuje několik funkcí. Jednou z těchto funkcí je i registrace hříbat ("Foal registration"). V této sekci naleznete jména všech klisen, které byly předešlý rok připuštěny. (Pozn. To pouze v případě, že se připuštění a zabřeznutí klisny nahlásilo na KFPS).  Pak už jen stačí kliknout na konkrétní klisnu a objeví se formulář v digitální podobě. Formulář musí být vyplněn a uložen. Následně obdržíte potvrzení  o oznámení na Vaši e-mailovou adresu a  další den si budete moci stáhnout a vytisknout rodný list hříběte, který budete mít připravený v sekci „My KFPS“. Rodný list (v minulosti to býval modrý lístek) je nutno předložit při čipování hříběte.

 

Chcete-li se vyhnout nákladům za testy DNA, je potřeba poslat oznámení o narození hříběte nejdéle do dvou týdnů po jeho narození. Toto bohužel  neplatí pro koně registrované ve vedlejší plemenné knize BbII. U těchto koní se testy DNA musí provádět vždy.

 

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně orientace na stránkách KFPS a sekce "My KFPS" kontaktujte, prosím, předsedu CSFHO (pana Leoše Novotného), který Vám s orientací poradí.

 

 

 

Zdroj textu: KFPS

Překlad: Zuzana Řehořová

Aktualizováno Úterý, 17 Únor 2015 16:25
 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele