Fríský kůň a Kapka naděje

O víkendu 19.7. se v nádherném prostředí farmy Ptýrov konal druhý ročník benefiční akce Koně pro Kapku naděje. Stejně jako v roce minulém se mezi aktéry objevilo i několik fríských koní, kteří se svými jezdci, i přes úmorné vedro, které ten den panovalo, předvedli úžasné výkony....

 

 vendula

 Během celého dne také několikrát vystoupilo houslové duo Femme2fatale. Jejich krásné houslové tóny doprovázely nejedno vystoupení.

 

Na rozdíl o  minulého roku, kde téměř celá show byla vedena ve „fríském stylu“, letos mohli diváci shlédnout představení i jiných plemen, mezi které patřili například noričtí koně, velšská plemena, irský cob, malinkatí koníci plemene minihorse, nebo naopak obrovský hřebec plemene Shire horse z farmy Mysletice, který předvedl krásné drezurní vystoupení v podání jezdkyně Natalije Rychtaříkové. Koně se představili jak v zápřahu, tak pod sedlem. K vidění byla také ukázka baby voltiže, junior a senior voltiže a paravoltiže, což sklidilo veliké úspěchy. Neméně úspěšné bylo i veselé, ale zároveň napínavé vystoupení pánů Sobora a  Kopse, kteří předvedli vystoupení v podobě „džigitovky“.

 

Fríský kůň ale nezůstal pozadu a během celého dne mohli diváci shlédnout nejedno vystoupení v podání černých perel. Na úplném úvodu se stejně jako minulý rok představil krásný fríský hřebec Pieter van Diphoorn. Se svojí majitelkou Vendulou Šponarovou předvedli úžasné vystoupení ve volnosti v doprovodu živé hudby a zpěvu. Kristína a Tereza Lorencovi předvedli vystoupení na téma „Piráti z Karibiku“, taktéž na fríských koních.  Úžasné „pas de deux“ pak předvedly paní Petra  Picková společně s Vendulou Šponarovou v sedlech kobylky Oranje a valacha Arnolda. Manželé Pickovi (Stáj Bílé Skály) přivezli na Ptýrov ještě jednu frískou kobylku, která byla po celou dobu k dispozici dětem, aby si také ony mohly vyzkoušet, jaký je pohled na svět z (fríského) hřbetu.

 

vendula peta 1  pirati 1

 

Po obědové pauze přišlo na řadu fríské drezurní trio, kde se předvedla opět Vendula Šponarová v sedle svého valáška Arnolda, společně s Monikou Krausovou a Vladimírem Bláhou v sedlech nádherných klisen v majetku pana Pavla Šilhánka. Obě klisny jste mohli vidět i na loňském svodu fríských koní v Hradištku, kde se jedna z nich stala šampionem v kategorii klisen s titulem Koruna.

 

koruny 2

 

Posledními zástupci fríských koní byli  dva svěřenci manželů Novotných. Pan Leoš Novotný předvedl krásného a velikého valacha Stevena  na dvou lonžích a paní Monika se předvedla v sedle jejich kobylky Tsjerry.  

 tsjerri

Fríský hřebec Pieter van Diphoorn ještě předvedl jedno vystoupení pod sedlem, a poté na dvou lonžích. A jako vždy patřil mezi nejpopulárnější účastníky celé akce. A byl to právě on a jeho majitelka paní Šponarová, kteří na konci přivedli všechny účastníky na předvadiště k dekorování a vypuštěním modrých balónků zakončili druhý ročník benefiční akce Koně pro Kapku naděje 2014.

 peter red

Chtěli bychom velmi poděkovat všem, kteří se této akce zúčastnili a přispěli tak na nadační fond Kapky naděje. Díky vám a sponzorům, mezi které patří i CSFHO, která na podporu dětí věnovala částku v hodnotě 10.000 korun, se podařilo získat 68.888 korun, které poputují na oddělení dětské hematookologie FN v Hradci Králové. A  samozřejmě děkujeme i paní  Pavlíně Vacátkové, která celou tuto úžasnou akci zorganizovala a těšíme se na příští ročník... :-)

 

Ještě jednou všem velké díky....

 

vendula 3  peter balonky

 

více foto naleznete zde:  

https://www.dropbox.com/sh/tgk5ycxrn8z4css/AADTaVpqNIHADBCvl61qAFNTa

 

http://fotosarka.rajce.idnes.cz/1._cast_-_dopoledni_program_akce_-_Kone_pro_kapku_nadeje

 

http://fotosarka.zonerama.com/Album/378412

 

Aktualizováno Středa, 06 Srpen 2014 18:00
 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele