Kokořínký Trail aneb hromadná vyjížka na fríských koních

Minulou sobotu (7.6.2014) se konal první ročník hromadné vyjížďky na fríských koní, nazvaný „Kokořínský Trail“....

 

Jak již název napovídá, vyjížďka se konala v oblasti kokořínska, které se nachází ve středočeském kraji v blízkosti města Mělník. Hlavními organizátory této akce byla Stáj od Bílých Skal (Petra a Roman Pickovi) a Stáj Studánka Wansdorf (Vendula Šponarová a Jan Synek).

 

Této celodenní akce se zúčastnilo celkem sedm koní, ze kterých se utvořila 3 družstva. První družstvo vyrazilo dle plánovaného harmonogramu a další dvě jej následovala vždy v 15 minutových intervalech. Celková délka trasy byla zhruba 15 km a byla vedena skrze krásné kokořínské lesy. Kdo z vás jste někdy tuto oblast navštívil, jistě víte, že se jedná o oblast značně kopcovitou. Terén byl v několika úsecích dosti náročný, ale všichni koně i jezdci to s přehledem zvládli. Na jezdce bylo po cestě připraveno také několik úkolů a kvizových otázek. Někteří se ale místo soustředění se na správné odpovědi, spíše kochali nádhernou okolní krajinou. Následkem bylo, že si při závěrečném vyhodnocování za špatné odpovědi vysloužili několik trestných bodů.Usmívající se

 

Poslední zastávka před cílem byla na hradě Houska, kde na koně i jezdce čekalo malé občerstvení. Pro jezdce zde byla připravená voňavá grilovaná klobáska a studené pivo nebo malinovka a pro koně jablíčko a kýbl vody. Do cíle dorazili všichni ve zdraví  s velkým úsměvem na tváři. Všichni účastnící získali krásnou kokardu za účast a rozdávali se i poháry.

 

Všem jezdcům i koním děkujeme za účast a pevně doufáme, že se příští rok potkáme s dalšími z vás.

 

kokotrail 1    kokotrail 3

kokotrail 2    kokotrail 4

kokotrail 5    kokotrail 6

Aktualizováno Středa, 11 Červen 2014 12:08
 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele