NOVINKA! - NABÍDKA PLEMENNÝCH HŘEBCŮ FPS

Jedním z hlavních cílů CSFHO o.s. je podpora a zkvalitňování čistokrevného chovu fríských koní v ČR a SR...

 

Uvědomujeme si náročnost procesu připouštění fríských klisen kvalitními holandskými hřebci. Překážkou mnohdy bývá jazyková bariéra, orientace v problematice nabídky plemenných hřebců holandských stájí, vysoké náklady na vlastní dovoz spermatu, zajištění a získávání informací pro zdárné připuštění klisen apod. Z těchto důvodů se pak často chovatelé fríských koní uchylují k připouštění hřebci, kteří nejsou nijak prověřeni a dochází tak ke spojení, ze kterých se rodí jak exterierově, tak i pohybově nekvalitních hříbata, o předávání dědičných chorob nemluvě. 


Rádi bychom proto podpořili české a slovenské chovatele, aby měli možnost připustit své  klisny opravdu kvalitními a prověřenými plemennými hřebci. Proto se CSFHO o.s. tento rok rozhodla, nakoupit dávky mraženého sperma od několika prověřených holandských plemeníků. Momentálně je v ČR dostupné sperma od celkem osmi plmenných hřebců, ale v budoucnu bychom nabídku hřebců rádi rozšířili. Detailní informace o každém jednotlivém hřebci naleznete  v sekci "Připouštění" nebo na  tomto odkazu:  http://www.csfho.cz/index.php/pipoutni.  


Vzhledem k velmi vstřícnému jednání s holandskými stájemi a vzhledem k možnosti zaplatit připouštěcí poplatek až po potvrzení březosti klisny, se nyní stává připouštění licentovanými hřebci mnohem dostupnější (jak organizačně tak finančně) pro všechny chovatele fríských koní. Ceník dávek a připouštěcích poplatků jednotlivých hřebců naleznete: ZDE  nebo v sekci "Ke stažení".


Dalším krokem, kterým bychom rádi podpořili chovatele k využití prověřených licentovaných hřebců a tím i zkvalitnili chov FK v ČR a SR, je navýšení dotací na narozené hříbě po Stb hřebcích. 

Žádost o poskytnutí dotace naleznete na tomto odkazu:  http://www.csfho.cz/index.php/ke-staeni

 


V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte, prosím, výbor CSFHO. 

Doaitsen_420_Sp

Doaitsen 420 Sport  Foto: Cally Matherly

Aktualizováno Pátek, 28 Únor 2014 17:18
 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele