KFPS uchovnila pět nových hřebců

V pondělí 25.11.2013, pět ze sedmi hřebců, úspěšně dokončilo poslední zkoušku (zápřah) v rámci testace hřebců a získali tak kýženou licenci s povolením připouštět.

 

Již při zkoušce jízdy pod sedlem se ukázalo, že Gerke Z. (Norbert 444 Sport x Rindert 406 Sport) je opravdovým hitem. Tento hřebec se předvedl výborně i v zápřahu a stal se tak nesporným „vítězem“ celkového sedmdesátidenního testu. Tento úžasný hřebec získal 86 bodů v jízdě pod sedlem a v pondělí získal 87 bodů za zápřah a dalších 87,5 bodu v disciplíně  „show-driving“ (show-zápřah). Gerke Z. byl zaregistrován do plemenné knihy pod jménem Hette 481. (Každý hřebec dostane při narození jméno, které je plně na rozhodnutí majitele koně. Jedinou podmínkou je, že jméno musí začínat na jedno z písmen, která jsou pro ten daný rok určena. V případě, že se hřebci podaří získat licenci k plemenitbě, je mu přiděleno číslo a také nové jméno, které musí být fríské. Proto se jméno hřebce většinou po udělení licence změní.)

 

Dalším úspěšným hřebcem byl Gerben van de Olde Mette Moate (Doaitsen 420 Sport x Sape 381 Sport). Ten získal pod sedlem 78 bodů, 80,5 v zápřahu a dalších 83,5 bodu za show-driving. Je to mladý hřebec moderního typu s velkým potenciálem. Gerben je zapsán do plemenné knihy jako Gerben 479.

 

Dalším hřebcem, který se probojoval až do finále, je hřebec Fryso (Olgert 445 Sport x Doeke 287). Tento kůň upoutá vaši pozornost svým nádherným krokem, který předvedl i v zápřahu. Bodově byl ohodnocen takto: jízda pod sedlem 82,5 bodu, zápřah 79,5 bodu a show-driving 75 bodů. Dále bude Fryso působit pod jménem Fonger 478.

 

Předposledním koněm je Gerke van de Stierenweg (Norbert 444 Sport x Jelke 367), který  byl zaregistrován pod jménem Hessel 480. Tento hřebec prý působil při testech trochu „líně“, ale komisaři měli podezření, že z velké části bude na vině jeho obrovské tělo, jelikož jeho kohoutková výška je 172 cm. Je tedy možné, že testace byla pro tohoto hřebce trochu předčasná, vzhledem k tomu, že tento kůň asi bude potřebovat trochu více času, aby se pořádně vyvinul. Každopádně do něj komisaři vkládají veliké naděje. V zápřahu si vysloužil 77 bodů a v testu show-driving 76 bodů.

 

Řadu pěti nově uchovněných hřebců uzavírá Haiko van ’t Oosterzand (Arjen 417 Sport x Lute 304 Sport), se kterým se dále budete setkávat pod jménem Haike 482. Tento hřebec udělal na komisaře obrovský dojem při testu pod sedlem. Dle jejich názoru nemá možná zase až takový talent na zápřah, kde si vybojoval 79 bodů a 71 bodů v show-driving, ale to zase kompenzuje zajímavě nízkým procentem příbuznosti (kinship).

 

Všem majitelům a chovatelům nově uchovněných hřebců velice gratulujeme!

 

Zde naleznete videa jednotlivých koní:

http://english.kfps.nl/Nieuws.aspx?NewsId=1605

 

 

Zdroj text a video: KFPS

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Prosinec 2013 21:29
 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele