Čeští frísové za hranicemi opět bodovali!

 

I v letošním roce se čeští chovatelé  prezentovali se svými frískými koňmi na svodech  za hranicemi České republiky.

 

Německý Chemnitz - 28.9. 2013

 

V termínu 28. 9. 2013 se konal svod fríských koní v německém Chemnitz, kterého se zúčastnili i čeští fríští koně. Paní majitelka Kateřina Šálková zde předvedla klisnu Betsje po plemenném hřebci Wierd 409,  která obhájila  udělený titul Ster s 2 premii a  ještě letos narozeného hřebečka Perseus van Dupaumolen po plemenném hřebci Stendert 447. Matkou je klisna Rixt P.V., které byl jako první klisně v České republice udělen titul Koruna. Hřebeček Perseus  získal krásnou 2 premii. Dále se zde předvedl hřebec Irving van Dupaumolen po Michiel 442, hřebec zůstal v hříběcí knize . Klisna Betsje se také účastnila výkonnostní zkoušky IBOP, kterou zajela na krásných 80 bodů!

 

Majitelce p. Kateřině Šálkové  děkujeme za representaci a gratulujeme k dosaženým výsledkům!

 

Majitelku paní Kamilu Vidlákovou v Chemnitz  representovala klisna Enigma P.. Klisna zajela  výkonnostní zkoušky IBOP na 69 bodů a zůstala zapsána v hlavní plemenné knize bez premie. Výkonnostní zkoušky IBOP v Chemnitz zajela i Ster klisna Roos H. majitele pana Kvasničky,  a to za výborných 70 bodů.

 

Velice  gratulujeme  majitelům,  p. Kvasničkovi a paní K. Vidlákové.

 

 

Polský Rojow - 4.10. 2013

 

Termín 4. 10. 2013 patřil svodu fríských koní pod záštitou KFPS v polském městečku Rojow.  Českou republiku zde representovala stáj Friesian van Moravia. Klisnička  Rose van Moravia (matka Ster klisna Marra,  otec Maurits 437) získala 2. prémii a hřebeček Steven van Moravia (matka  klisna s titulem Koruna + Sport,  Gealtsje fan 'e Boppelannen, otec  Beart 411) obdržel také 2. prémii.

Dále se svodu v polském Rojow zúčastnila klisna Fokelien fan 'e Drifte s titulem Model, která zde  získala další 1. prémii a stala se Šampionkou starších klisen a na závěr svodu také Rezervní šampionkou celého svodu v Rojow 2013.
 
Opět velká gratulace do stáje Friesen van Moravia  a děkujeme za výbornou representaci České republiky !!!
 
alt
 
Fokelien fan e Drifte - Šampionka starších klisen Rojow 2013
Aktualizováno Úterý, 12 Listopad 2013 17:36
 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele