Vyjímečná nabídka mraženého sperma !!

 

Holandská stáj “Henswoude “/www.henswoude .nl /, přichází s výhodnou nabídkou pro chovatele fríských koní. 

Zavádí v letošním roce naprostou novinku v platbách dávek mraženého sperma plemenných hřebců FPS. V nabídce této stáje naleznete  plemenného hřebce  Wobke 403, Jisse 433, Wimer 461, Wylster 463 a Wybren 464.

Management  hřebčína  “ Henswoude“ doufá, že tímto krokem nejen zpřístupní sperma chovatelům, ale i podpoří  připouštění  plemennými hřebci.

Cena jedné dávky je 35 euro, při zjištění březí klisny doplatí majitel klisny 500,- euro.  Majitelům klisen by se mělo výrazně ulevit, jelikož se značně sníží náklady při neúspěšných inseminačních pokusech.

Dávky mraženého spermatu jsou uloženy v kapalném dusíku, jsou k dispozici kdykoli! 

Výhodou mraženého sperma je flexibilita /nejste časově vázáni na odběrové dny/.

 

U připuštění mraženým spermatem je třeba důsledný chovatelský management, jelikož inseminaci  je nutno provést v rozmezí 8 hodin před a 6 hodin po ovulaci. V případě, že je k dispozici dostatek dávek (4-6), je vhodné po zjištění ovulačního folikulu aplikovat klisně injekci na vyvolání ovulace a inseminovat za 24 hodin první dávkou a za dalších 16 hodin, pokud folikul ještě nepraskl, inseminovat  druhou dávkou. V případě, že je k dispozici omezený počet dávek (1-3), klisnu hned neinseminujeme, ale kontrolujeme každých 6 hodin až do zjištění ovulace.

 

alt

 Plemenný hřebec Jisse 433 Sport, foto: Cally Matherly

 

 

Zdroj KFPS: www.kfps.nl

Kontakt na stáj  “Henswoude“: http://www.henswoude.nl/paginas/index.php

Aktualizováno Úterý, 02 Duben 2013 19:53
 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele