Předvýběr hřebců, Hearke van Moravia postoupil!!

 

Vraťme se na úplný začátek, do základního předvýběru hřebců, který probíhal v listopadu 2012 v holandském Ermelu. Přihlásilo se 286 hřebců.  V Ermelu proběhla první selekce, poté následovaly rentgeny končetin a zkouška kvality spermatu u hřebců.

Následující druhé a třetí kolo již probíhalo v rámci svodu hřebců v holandském WTC EXPO Leeuwarden v termínu 10. -11. 1. 2013.   Druhým a třetím kolem předvýběru prošlo již jen  dvacet hřebců, na které čeká na podzim letošního roku  70 denní test.

Jedním z postupujících hřebců do podzimního 70 denního testu je hřebec  Hearke van Moravia, českých chovatelů pana Antonína Cedidla a paní Renaty Koníčkové.

Otec Hearkeho je plemenný hřebec Maurits 437 Sport, matkou je 8 letá klisna Marra.

Několik informací o matce Hearkeho van Moravia, klisně Marra :

- tato osmiletá klisna je zapsána v hlavní plemenné knize s titulem Ster s 1. premii

- otec Marry je stále velmi populární plemenný hřebec Beart 411 Sport

- matka Marry je klisna Fopkje B.  zapsána v hlavní plemenné knize s titulem Model

- vyzvedněme dle majitelů vynikající charakter Marry, je bezproblémů jezditelná 10-letou dívkou, dcerou paní Renaty Koníčkové a pana Antonína Cedidla, Sárou.

-  Marra porodila 4 potomky, 2 hřebce a dvě klisny, z toho 2 potomci  již ohodnoceni titulem  Ster

- nejmladší potomek, klisnička Nel van Moravia, se stala loňi na svodu fríských koní v Čeladné šampionkou domacího chovu.

 

Do stáje Friesian van Moravia velké gratulace a držíme palce!!!!

 

Rádi bychom vyzvedli kvalitu fríských klisen v České republice.

Chovatelé nepodceňujte své černé perly, vybírejte pro své klisny jen ty nejkvalitnější hřebce!! Účastněte se se svými hřebci svodů!!

Na každoročních svodech pořádaných CSFHO o.s / Česká a Slovenská asociace fríských koní/ se v posledních  letech žádný fríský hřebec  neúčastnil, není to škoda? Evidentně šance je.

Dle nám dostupných informací je Marra již druhou klisnou, která dala dostatečně kvalitního hřebce.

První byla klisna Berber fan Hylpen. Její potomek hřebec Wykle fan Fryske State / Felle 422 x Olof 315/ prošel všemi předvýběry, účastnil se 70 denního testu, bohužel byl těsně před ukončením odhlášen majiteli, nebyl v dobré kondici. Nyní je v majetku stříbrné olympijské vítězky z Londýna  r. 2012, p. Adelinde Cornelissen. Matka klisna Berber fan Hylpen je v majetku manželů Pickových.


Přejeme Hearkemu hodně štěstí a držíme mu palce! Velice děkujeme za reprezentaci České republiky panu Antonínu Cedidlovi  a paní Renatě Koníčkové!alt

Hearke van Moravia - WTC EXPO LEEUWARDEN

Aktualizováno Středa, 23 Leden 2013 11:38
 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele