Proběhl seminář s komisařem KFPS p. W. Thijssenem na téma "Příprava fríského koně na svod a orientace v chovu fríských koní"

Na sobotu a neděli 27. - 28. dubna 2013 přijal naše pozvání nizozemský komisař KFPS pan W. Thijssen.

Seminář jsme uspořádali záměrně v prostorách areálu Q Ranch Bezděkov u Třeště, místo bylo vybráno s ohledem na dostupnost pro všechny členy CSFHO,o.s..

Celkově seminář probíhal v teoretické a praktické podobě, účastnilo se 15 členů CSFHO,o.s. spolu s 6 frískými koňmi.

 

Seminář tentokrát nebyl zaměřen pouze na přípravu koně na svod, ale cílem bylo odhalit i mnohé další taje ze světa chovu fríských koní.

Pro všechny přítomné byla velice užitečná podrobná informace zaměřená na správnou orientaci na www stránkách KFPS, se kterou mělo doposud mnoho členů velký problém. 

Důležité informace se týkaly výběru vhodného hřebce pro klisnu, pan komisař nám prozradil a názorně ukázal, jak on vybírá hřebce pro svou klisnu, následovala orientace v rodokmenech, v lineárním score,  a mnoho dalších témat.

 

Pan Thijssen vysvětlil podrobně posuzování fríského koně na svodu, které si pak mohli účastníci i sami pod jeho vedením vyzkoušet na přítomných koních. Velice všechny zaujala i nezbytná úprava exteriéru, počínaje péčí o hřívu, ohon, nohy, rousy a hlavu včetně uší apod.

Nedílnou součástí přípravy na svod je kondice koně.  Pan Thijssen ukázal doporučené lonžování koně a představil pomůcky vhodné pro lonžování a správné zacházení s nimi. Ukázal korektní předvedení koně, upozornil na chyby, které mohou koni při předvádění ublížit, nebo naopak fígle, které zvýrazní přednosti předváděného koně.

Celková atmosféra byla velice přátelská, účastníci semináře odjížděli nabytí mnoha zážitky a spoustou nových vědomostí. 

 

Za všechny účastníky semináře ještě jednou panu Thijssenovi velice děkujeme a těšíme se na další setkání.

 

 

Členové výboru CSFHO,o.s.

 

alt

 

Nejkrásnější kůň semináře Bezděkov 2013, fríský  valach  Steven fan Wieke S Hiem / Tsjalke 397 /.

 

Více fotek naleznete na   https://www.facebook.com/CsfhoOs?ref=hl

 
Tvorba www stranek pro chovatele - Webdesign for breeders and FCI kennels
© 2012 Všechna práva vyhrazena. Tvorba stránek pro chovatele